تشخیص کیفیت زعفران مرغوب کار چندان آسانی برای افرادی که تخصصی در این زمینه ندارند نیست. از ویژگی های زعفران مرغوب می توان چند مورد نام برد که ، یکی بررسی ظاهر آن است .

از دیگر ویژگی های زعفران اصل این است که، با توجه به محل کشت زعفران (از لحاظ آب و هوا ، خاک و…) و همچنین تازگی یا کهنه بودن زعفران ، ویژگی های ظاهری این محصول دچار تغییر می شود.

ویژگی های زعفران مرغوب

به عنوان مثال رنگ زعفران قرمز تیره می باشد همچنین زعفران خوب دارای بوی گرم ، تند و مطبوع است ، بوی کم زعفران می تواند نشان از کهنگی و یا احیاناً تقلبی بودن این محصول باشد.

بنابراین در هنگام خرید به ویژگی ها ظاهری زعفران بخصوص رنگ و بوی آن توجه لازم داشته باشید.

البته ذکر این نکته هم در اینجا خالی از لطف نیست که زعفران مرغوب پس از مخلوط شدب آب ، رنگ آن را به زرد تغییر می دهد در صورتی که زعفران تقلبی رنگ آب را قرمز و یا نارنجی تیره می کند.

همان طور که گفتیم زعفران خوب بوی بسیار مطبوعی دارد ، مثلا اگر یک بسته زعفران خوب را هنگام استفاده باز کنیم ، کل فضای خانه را عطراگین می کند. که هر چه بوی آن بیشتر باشد، نشانه این است که تازه تر و زعفران مرغوبی است.

از دیگر ویژگی های زعفران اصل میتوان به آب و هوای و خاکی که زعفران در آن کشت می شود را نام برد . که باعث شده منطقه قائنات زعفران مرغوب و با بهترین کیفیت داشنه باشد.

اما بازهم لازم به ذکر است که شرایط کاشت زعفران بر مرغوبیت آن بسیار موثر است ، از این جهت زعفران منطقه قائنات مرغوب ترین رعفران موجود در جهان می باشد.

پاسخی بگذارید