دسته بندی :

 از سي‌و‌سه پل، پل خواجو، ميدان نقش جهان‌، تخت فولاد، منارجنبان و چهل‌ستون، لهجه زيباي اصفهان و … كه بگذريم، نصف جهان آثار و هنرهای بسياري دارد كه به جهان ارايه كند كه از آن جمله مي‌توان از سوغات شيرين آن، گز و پولكي نام برد. مسافران و گردشگران داخلي و خارجي از شيريني و طعم به يادماندني گز اصفهان خاطره‌هاي شيرين دارند.

گز چرا گز شد

جالب است بدانيد گز اصفهان همان بن مضارع فعل گزیدن است. در كوهپايه‌هاي زاگرس پشه‌اي خاص شيره درخت گون را مي‌گزد و قند كتيرا را تبدیل به گزانگبین می‌كند، اين شيره بر روي گیاه باقی می‌ماند و در اواسط شهریور ماه دامداران و چوپانان آن را به روشي خاص می‌زنند و گزانگبین از آن می‌گیرند.

یكی از معروفترین سوغات اصفهان گز می‌باشد مواد اولیه این شیرینی مطبوع و مشهور كه گزانگبین باشد، در اطراف این شهر به عمل می‌آید.

گزانگبین ریشة گیاهی به نام بته یا درخت گز است.

ارتفاع این درخت كوهستانی حداكثر به دو متر می‌رسد و بیشتر در مناطق خوش آب و هوای بختیاری و خوانسار در دامنه كوهها به عمل می‌آید.

در اواخر تابستان محصول این درخت آماده برداشت می‌شود و دانه‌های برّاق و زرد رنگی مثل دانه ارزن از ساقه‌های این درخت بیرون می‌زند.

در این هنگام صاحبان درختان گز باید محصول را، قبل از اینكه ریزش بارانهای پاییزی شروع شود، برداشت كنند.

جهت برداشت محصول، پوست دباغی شده گوسفند را ( كه تمیز و سفید می‌باشد و به آن دباله می‌گویند ) زیر درختچه پهن می‌كنند سپس با چوب سر كجی كه به همین منظور تهیه شده و آن را دگنك می‌نامند، به تنه درخت ضربه می‌زنند تا دانه‌های ارزن مانند، از بدنه درخت جدا شده و داخل دباله بریزد.

این گزها ناخالص و با برگ و مواد دیگر مخلوط است كه برای تمیزكردن آن از غربال آهنی كه به همین منظور ساخته شده استفاده می‌شود و آن مواد ناخالص را غربال می‌كنند تا دانه‌های گز از سوراخهای غربال عبور كرده و مواد اضافی در غربال باقی بماند.

در طول سال بالغ بر ده مرتبه این كار تكرار می‌شود كه هر چه بیشتر تكرار شود، نوع محصول بعدی نامرغوب می‌گردد و محصول بار اول به صورت گل و از همه مرغوب‌تر است.

مواد اضافی كه در غربال باقی می‌ماند هم، مصارف مختلف دارد، از جمله آن مواد، گز علفی است كه در پزشكی استفاده می‌شود. اما دانه‌های گز اصلی كه در كیسه‌ها جمع‌آوری می‌شود بسیار گرانبها و مادة اصلی به شمار می‌آید. چنانچه قبل از برداشت محصول بارندگی بشود، از مرغوبیت گز خواهد كاست و اگر تعداد بارش بارانها زیاد باشد در آن سال، محصول قابل استفاده نمی‌باشد.

تهیه گز

برای تهیه گز مرغوب نیمی از مواد مصرفی، دانه‌های گز گیاهی و نیمی دیگر شكر و مغز پسته و یا بادام و مواد دیگر استفاده می‌شود. گاهی هم بنا به سفارش متنفذین ماده‌ای به نام شیر خشت به گز اضافه می‌نمایند و حتی به جای آب خالص در آن آب هندوانه قرار می دادند. این نوع گز سفارشی و مخصوص بوده كه برای پادشاهان و رؤسای ممالك دیگر به عنوان سوغات فرستاده می‌شد.
اما گز بسیار مرغوب به علت كمبود و گرانی ماده اولیه، كمتر تهیه می شود. این روزها گزفروشیها برای پایین نگه داشتن قیمت، از ماده دیگری به نام بادكا كه از سیب زمینی تهیه می‌شود، به جای گز گیاهی استفاده می‌كنند. اما این گز به هیچ وجه طعم و لطافت گز اصلی را ندارد.

گز صادراتی گوهرناز

در این مقاله با مواد تشکیل دهنده گز اصفهان و میزان کیفیت آن آشنا شدیم ، نکته بسیار مهم این است که مجموعه بزرگ گوهرناز با تسلط بر دانش کیفیت محصولات ، بهترین نوع از این شیرینی دلنشین را برای شما عزیزان در بسته بندی شایسته مصرف کنندگان تهیه و روانه بازار نموده است و شما عزیزان می توانید گز صادراتی گوهرناز را با اطمینان خاطر از کیفیت و طعم آن تهیه نمایید.

پاسخی بگذارید