عسل و زعفران هرکدام خواص درمانی ویژه ای برای انسان دارند و از محصولات پر طرفدار بازار هستند،  اما زمانی که صحبت از ترکیب عسل و زعفران می شود یعنی خواص عسل و زعفران با یکدیگر یک منبع انرژی و گنجینه ای از فواید برای بدن را می سازد. ما در این مقاله ابتدا به تعریف عسل و زعفران و خواص کلی آنها می پردازیم و سپس ترکیب عسل و زعفران و خواص آن را برای شما ارائه خواهیم نمود.

با صنایع غذایی گوهرناز در این مقاله همراه باشید.

عسل چیست؟

خواص عسل بسیار فراوان است و آن را به عنوان شفای همه بیماری ها می شناسند که می توان به موارد زیر اشاره نمود.

۱- عسل در جلوگیری از پوسیدگی دندان: پوسیدگی دندان امری است شایع به خصوص در افرادی که از شیرینی های مصنوعی استفاده میکنند اما در تحقیقات دو تن از محققان به نام های وسبورن و نوزیسكین وست این نتیجه حاصل شد که افرادی که از عسل استفاده می کنند (روزانه ۷۰ گرم) به پوسیدگی دندان مبتلا نشده اند. علاوه بر آن که عسل قندی طبیعی است، خاصیت ضدمیکروبی آن نیز در پیشگیری از پوسیدگی مؤثر است و همچنین در رشد استخوان ها و درمان نرمی استخوان و تقویت لثه بسیار سودمند می باشد.

۲- عسل در طب کودکان: مصرف عسل در کودکان می تواند باعث افزایش وزن آنها شده و حال عمومی کودک را بهبود بخشد، نیز نیاز کودک به ویتامین را پاسخ میگوید. البته به علت احتمال ایجاد واکنش های حساسیتی استفاده از عسل برای کودکان تا زیر ۲ سال ممنوع است.http://goharenaz.ir/eco/wp-content/uploads/2019/03/asal-goharenaz.png

۳- عسل و بیماری های پوستی: در گذشته درمان زخم های کهنه و چرکی با عسل متداول بوده است. هم اکنون نیز این ماده برای درمان زخم های پوستی مزمن کاربرد دارد، رشد میکروب ها را متوقف کرده و پوست و اعصاب را تغذیه می نماید. عسل برای درمان زخم سپتیک از ساولون بهتر عمل کرده و در درمان عفونت های پوستی بهبود سریع تری نسبت به پماد آمپی سیلین نشان داده است. عسل ضد کاندیدا و تریکوفیتون منتاگروفیتیس است و در درمان عفونت های پوستی ناشی از این دو بسیار مؤثر است. نیز این ماده به علت ساز و کار رطوبت گیری خود، موجب یادی ادم (تورم و التهاب و خیز بافت ها) زخم شده، در تسریع فرایند التیام مفید است.

۴- عسل و بیماری های گوارشی: عسل به علت داشتن بعضی آنزیم ها به هضم غذا کمک می کند، مثل: لیپاز، آمیلاز، ساکاراز و….

۵- عسل از شدت هیپر اسیدیته معده میکاهد و می تواند در افراد مبتلا به ترش کردن با رفلاکس مؤثر باشد، برای زخم معده و التهاب آن نیز مفید است.

۶- سایر مصارف درمانی عسل می توان به اثرات کمک درمانی در بیماری سل التهاب ریه، آسم و ذات الریه اشاره کرد، همچنین می توان از اثرات کمکی آن در انواع زخم و التهاب های قرنیه و سوزشهای چشم نام برد.

۷- عسل در درمان بیماریهای زنان و زایمان، بیماری های قلبی، بیماریهای کلیوی و بیماری اعصاب نقش به سزایی داشته است، نیز در درمان بیماریهای خونی مفید بوده، گلبول های قرمز و هموگلوبین را افزایش میدهد و خاصیت ضد خونریزی دارد. از این رو می تواند نقص ویتامین کا (K) بدن را جبران کند.

زعفران چیست؟

زعفران گیاهی کوچک و چند ساله به بلندی ۱۰ الی ۳۰ سانتی‌متر است. از وسط پیاز یا قاعده ساقه، شماری برگ باریک و دراز خارج می‌شوند. از میان برگ‌ها، ساقه گلدار بیرون شده که به یک الی سه گل ختم می‌شود. گل‌ها حائز ۶ گلبرگ بنفش رنگ هستند که شدنی است در برخی واریته‌ها به رنگ گلی یا ارغوانی باشند. گل‌ها دارای ۳ پرچم و یک مادگی منتهی به کلاله سه شاخه به رنگ قرمز متمایل به نارنجی است. قسمت مورد بهره‌گیری این گیاه، انتهای خامه و کلاله سه شاخه است که به اسم زعفران نامی است و دارای بوی معطر با مزه کمی تلخ می‌باشد.

حتما بخوانید: مقاله انواع زعفران منتشر شده در سایت صنایع غذایی گوهرناز

خواص دارویی و درمانی زعفران

۱- در چین معتقدند که زعفران خون را غنی می کند و جریان خون را تسهیل و تسریع مینماید. آب رنگین خیس خورده زعفران برای تعداد زیادی از ناراحتیهای زنانگی مصرف می شود، از جمله برای رفع بی نظمی در قاعدگی یا در موارد نبودن قاعدگی و یا در موارد خونریزی های خارج از اندازه بعد از زایمان یا برای مادرانی که جنین مرده در رحم دارند، به کار میرود.

۲- زعفران خشک برای تقویت معده مفید است و قاعده آور و مسکن می باشد ولی زنان باردار باید از خوردن آن احتراز کنند. زعفران برای تسریع بیرون ریختن دانه های سرخک تجویز می شود.

۳- در حال حاضر به عنوان ادویه معطر و برای رنگین کردن غذا مصرف می شود ولی معمولا به عنوان آرام بخش برای تسکین بیماری آسم و سیاه سرفه و التهاب ها به کار می رفته است.

۴- زعفران طبق نظر حکمای طب سنتی از نظر طبیعت گرم و خشک است، خواص آن، فرح آور قوی و برای تقویت حواس و مغز نافع است. محرک قوای جنسی می باشد. مقوی کبد و است و نشاط و خنده ایجاد می کند، کلیه و مثانه را پاک می کند و باز کننده گرفتگی های دماغ، کبد و طحال است. خوردن یک مثقال آن در موارد سخت زایی مفید است. خوردن زعفران با عسل برای خرد کردن سنگ مثانه و استشمام آن خواب آور است. مالیدن آن به چشم برای افزایش دید و رفع جرب و التيام جراحت چشم مفید است. مالیدن محلول آن برای سردرد شدید و بی خوابی نافع است، گرد آن برای رفع خونریزی و شیاف آن برای درد رحم و مقعد مفید است.

عسل و زعفران

عسل و زعفران مخلوطی از عسل طبیعی با مقدار مناسبی از زعفران خرد شده که طعم و عطری خیلی عالی به محصول داده است. عسل و زعفران، ترکیبی است هنرمندانه از عسل کاملاً طبیعی با زعفران درجه‌یک خردشده؛ که محصولی بسیار خوش‌رنگ و خوش عطر را ایجاد میکند و رشته‌های خردشده زعفران داخل عسل علاوه بر چشم‌نوازی، نشان‌دهنده زعفران داخل آن است. این محصول بسیار خوش‌طعم و عطر بوده و خواص درمانی زعفران که از گیاهان دارویی مؤثر می‌باشد به ویژگان عسل اضافه شده است.

عسل زعفرانی از بهترین نوع عسل طبیعی و بهترین گونه ها زعفران ایرانی تهیه‌شده است. مصرف این فرآورده به‌صورت عادی برای ناشتایی و یا عصرانه به اتفاق با نان و کره پیشنهاد می‌شود. ویژگان درمانی این دو خوراکی در کنارهم ” بمب انرژی ” برای شما خواهد بود.

خواص عسل و زعفران

۱- این عسل می‌توانید به‌عنوان ماسک صورت برای براق کردن و نرم کردن پوست چهره به‌خصوص در فصل سرد زمستان بهره‌گیری کنید.

۲- زعفران خواب آور، شادی دهنده روح، گشاینده رخسار، افزاینده گرایش به شادی و خنده بوده

۳- باعث افزایش ادرار و شستشوی مثانه می گردد.

۴- جهت تقویت قلب و طحال مفید و ویژگی بروز دهنده فوری نشانه دارو را دارد.

۵- تسکین درد، از خواص عسل و زعفران  است . ترکیب متغیر سافرانال موجود در زعفران، به‌عنوان آرام‌بخش و مسکن برای خیلی از بیماران عمل می‌کند. این کارایی آرامش‌بخشی، می‌تواند به تسکین درد، کاهش پریشانی و استرس، بهبود عادات خواب و به‌طور کلی تسکین ذهن و جسم کمک کند.

۶- عسل و زعفران در تنظیم کارکرد سلول های بینایی تاثیر نکویی داشته و از آسیب های وارده به سلول چشم جلوگیری می کند. همچنین کمک می کند الی لکه ی زرد شبیه که در سنین سالخوردگی ایجاد می شود بهبود یابد.

۷- این ترکیب کارایی چشم گیری در بارداری و پیشگیری از مرض تومور و جمع کننده رادیکال های آزاد دارد.

۸- به عقیده محققان ثابت شده است که زعفران و عسل ویژگی ضدسرطانی دارند که دلیل آن هستی مواد آنتی اکسیدان در این خوراکی ها است.

۹- استفاده و مصرف ترکیب زعفران و عسل در کمک به ترمیم مولکول های DNA آسیب دیده هم کارایی زیادی دارد.

۱۰- همچنین عسل زعفرانی باعث کاهش چربی و کلسترول خون می شود.

۱۱- با عسل زعفرانی می توانید  نوشیدنی زیاد خوشمزه ای را درست نمایید و در صورت علاقه به آن اندکی گلاب و یا آبلیمو اضافه کنید. این نوشیدنی هم در تنگی نفس کارایی مثبتی داشته و هم اشتها را کاهش می دهد.

۱۲- در بدن درد، بی حسی، فلج و در ضمن درد مفاصل هم عملکرد نکوداشتن داشته است.

۱۳- به دلیل هستی آنتی اکسیدان بالا درعسل این نوشیدنی ضد پیری است

تهیه عسل و زعفران

آیا بهتر نیست برای تهیه هر محصولی به منبع آن مراجعه کنیم؟  صنایع غذایی گوهرناز محصولات خود را از منابع اصیل آن تهیه و آماده مصرف شما عزیزان می نماید

به همین منظور می توانید برای تهیه عسل و وزن های مختلف زعفران از بهترین نوع آن با ما تماس حاصل نمایید و یا به یکی از شعبات صنایع غذایی گوهرناز مراجعه نمایید. همچنین محصولات صنایع غذایی گوهرناز را می توانید در قفسه فروشگاه های معتبر سراسر کشور بیابید.

پاسخی بگذارید