دسته بندی :

در این مقاله قصد داریم در مورد خواص چای سفید برای‌تان بگوییم؛ چای سفید تا پیش از این روزها که چنین محبوبیتی به دست بیاورد، فقط در مناطقی از آسیا شناخته شده و مورد تحسین بود. امروزه، تمام دنیا به فواید شگفت‌انگیز چای سفید پی برده است.

اکنون، ممکن است این پرسش‌ها برای‌تان پیش آمده باشد که چرا باید چای سفید بنوشیم؟ چه چیزهایی چایِ سفید را از دیگر انواع چای متمایز کرده‌اند؟ در ادامه‌ی این مقاله، به بسیاری از این پرسش‌های پاسخ می‌دهیم.

چای سفید چیست؟

چای سفید با نام علمی کاملیا سیننسیس جزء گیاهان بومی چین (استان فوجیان)، شرق نپال، شرق تایلند، تایوان، سری‌لانکا، و هندوستان است.

آیا اکنون در مورد تاریخچه و خاستگاه چای سفید کنجکاو شده‌اید؟

چای‌سفید در حدود ۵۰۰۰ سال پیش در کشور چین و به صورت کاملا تصادفی کشف شد. به این گونه که وقتی امپراتور شن‌نونگ در حال گذر از ناحیه‌ای در خارج از شهر بود، ناگهان احساس تشنگی کرد؛ بنابراین برای وی آب جوشیده حاضر کردند. متاسفانه (یا بهتر بگوییم، خوشبختانه) چند برگ چای سفید به طور تصادفی در ظرف آب جوش می‌افتد، و به آن طعمی متفاوت و دوست‌داشتنی می‌دهد. امپراتور به سرعت از این نوشیدنی خاص خوش‌اش می‌آید و از ساکنان آن منطقه می‌خواهد در مورد منشا این برگ خاص تحقیق کنند. و به این ترتیب، چای سفید پا به عرصه‌ی هستی می‌گذارد!

البته باید بگوییم، هر چیز در مورد این چای، از رنگ‌اش گرفته تا طعم آن، بسیار جالب و دوست‌داشتنی است.

چای سفید با خشک کردن جوانه‌ها و برگ‌های گیاه کاملیا سیننسیس مقابل نور آفتاب به وجود می‌آید. این نوع از چای در مقایسه با انواع دیگر آن، از کم‌ترین فرآوری برخوردار است؛ به همین دلیل و از آن‌جا که با حفظ تمام مواد مغذی مهم آن بسته‌بندی می‌شود، این نوع چای از همه‌ی چای‌های دیگر بهتر و مفیدتر است.

اکنون شاید این پرسش برای‌تان پیش‌ آمده باشد که چرا به آن “‌چای‌سفید (white tea)‌” می‌گویند؟ پاسخ این پرسش بسیار ساده است، زیرا جوانه‌های گیاه چای دارای رشته‌هایی ظریف و به رنگ سفید و نقره‌ای است. همین عامل به این نوشیدنی طعمی ملایم و بدون تلخی بخشیده است. چه‌قدر کافئین در چای سفید وجود دارد؟ میزان کافئین موجود در چای سفید در مقایسه با چای سبز یا چای سیاه بسیار کم‌تر است. در هر فنجان از چای‌سفید تنها ۲۸ میلی‌گرم کافئین وجود دارد.

آیا چای سفید برای‌تان مفید است؟

آری، چای سفید به دلایلی فراوان برای سلامتی‌تان بسیار مفید است. چای سفید علاوه بر کمک به کاهش وزن و درمان دیابت، از راه‌هایی فراوان به کمک سلامتی‌تان می‌آید. فواید چای سفید برای سلامتی عبارت هستند از بهبود وضعیت سلامت پوست و مو، درمان آکنه، کمک به درمان سرطان، کاهش التهاب، بهبود سلامت کبد و کلیه‌ها، حفظ سلامتی دستگاه تناسلی، حفظ سلامت قلب، تقویت حافظه، انرژی، و هشیاری، کمک به درمان کم‌کاری تیروئید، و بهبود وضعیت سلامت دهان.

فواید و خواص چای سفید برای سلامتی

۱. به کاهش وزن کمک می‌کند

۲. به درمان آکنه کمک می‌کند

۳. برای دوران بارداری مفید است

۴. به درمان سرطان کمک می‌کند

۵. وضعیت سلامت پوست و مو را بهبود می‌بخشد

۶. می‌تواند به درمان دیابت کمک کند

۷. میزان انرژی و هشیاری را تقویت می‌کند

۸. به کاهش التهاب‌ کمک می‌کند

۹. برای کلیه‌ها مفید است

۱۰. وضعیت سلامت کبد را بهبود می‌بخشد

۱۱. برای قلب مفید است

۱۲. برای دندان مفید است

۱۳. وضعیت سلامت دستگاه تناسلی را بهبود می‌بخشد

۱۴. برای درمان کم‌کاری تیروئید مفید است

۱۵. می‌تواند حافظه را تقویت کند

۱۶. ضد پیری است

۱۷. به هضم غذا کمک می‌کند

۱۸.به کاهش فشار خون کمک می‌کند

۱۹. خاصیت ضد باکتریایی دارد

۲۰. درمان خوبی برای سر درد است

۲۱. به رفع سیاهی دور چشم کمک می‌کند

۲۲. باعث رفع پف زیر چشم می‌شود

۲۳. به کاهش علایم سندوم پیش از قاعدگی کمک می‌کند

۲۴. منجر به بهبود خلق و خو می‌شود

۲۵. چربی خون را کاهش می‌دهد

چای سفید را می‌توانید مانند چای معمولی (چای سیاه یا سبز) در طول روز بنوشید، و از فواید بسیار آن برای سلامتی بهره‌مند شوید.

در مجموعه بزرگ گوهرناز تلاش نموده ایم تا برترین نوع از این گیاه مفید را برای شما تهیه کنیم و مصرف آن را برای شما ساده تر نماییم به همین دلیل است که به شما توصیه می کنیم اگر قصد استفاده از چای سفید را دارید محصول چای سفید گوهرناز را تهیه نمایید تا با اطمینان خاطر از فواید آن بهره مند شوید.

برچسب ها :

پاسخی بگذارید